Lajmet e Fundit

 1. COURTOIS ‘NE GREVE’ NUK PARAQITET PER STERVITJE

  Kur kanë mbetur vetëm edhe dy ditë deri në mbylljen e afatit kalimtar në Ligën Angleze ekipi i Çelsit (Chelsea) është duke u përballur me një krizë të vogël. Kjo sepse, siç raportojnë mediat angleze, pa dhënë asnjë shpjegim dhe pa marrë leje portieri i tyre, Thibaut Courtois, nuk u paraqit për stërvitje.

 2. PER FAT TE KEQ, JO AJO POR ATA SHKUAN NE SHTEPI!

  Për herën e tretë me radhë Kroacia arriti që ta përmbys rezultatin dhe të dalë fituese në këtë botëror. Pas Danimarkës dhe Rusisë kësaj here radhën e pati kombëtarja e Anglisë e cila para se të fillonte ndeshja ishte favorite për shumicën e ekspertëve dhe tifozëve të futbollit.

 3. CRISTIANO RONALDO KALON TE JUVENTUS

  Dje Franca e mundi Belgjikën me rezultatin 1:0 për ta siguruar kalimin në finalen e botërorit Rusi 2018. Mirëpo, sot lajmi kryesor është se pas nëntë vitesh dhe 16 trofeve Cristiano Ronaldo e mbylli aventurën e tij në Real Madrid për ta filluar një sfidë të re me Juventusin.

 4. FUTBOLLI EVROPIAN SUNDON

  Çfarë kampionati!

  Para se të fillonte Kampionati Botëror Rusi 2018 dy prej favoritëve kryesor ishin Argjentina dhe Brazili kjo falë edhe dy super yjeve Lionel Messi respektivisht Neymar të cilët i mbrojnë ngjyrat e këtyre dy kombëtareve. tani në prag të ndeshjeve gjysmëfinale një gjë është e sigurt, titulli i kampionit do të qëndrojë në Evropë.

 5. MESOHEN CIFTET CEREK FINALISTE

  Pas katër ditë të mbushura përplot me futboll të bukur, pasion, emocione dhe befasi nga më të mëdhatë tani jemi një hap më pranë finales së madhe dhe titullit të kampionit. Mirëpo, le të mos ngutemi edhe aq shumë pasi që vërtetë kemi nevojë që të pushojmë dhe të reflektojmë pak e pastaj i kemi edhe dy gjiro të tjera që duhet të luhen çerekfinalet dhe gjysmëfinalet para se të arrijmë në finalen e madhe.

Me Shume