< Prev 1 2 335 36 37 38 39 40 Next >

A DO TA PUSHOJË CHELSEA TRAJNERIN MOURINHO?


Chelsea është në krizë të thellë, dhe kjo u bë e qartë përtej çdo dyshimi ditën e hënë pas humbjes nga Leicester City, gjë që e la atë në vendin e 16 me vetëm 15 pikë të grumbulluara. Mirëpo, ajo që është është edhe më e habitshme është se pse pronari i klubit Roman Abramovich nuk e ka pushuar trajnerin Jose Mourinho ende.

më shumë...


VËLLEZËRIT XHAKA PËRBALLË NJËRI-TJETRIT NË EURO 2016


Të shtunën më 12 dhjetor 2016 u hodh shorti për Kampionatin Evropian në futboll i cili do të zhvillohet në Francë.
Sigurisht, për ne në Kosovë pyetja kryesore ishte që të mësonim se kush do të ishin kundërshtarët e Shqipërisë.
Fati e deshi që në këtë grup të përballeshin Franca, Rumania, Shqipëria dhe Zvicra.

më shumë...


RITA ORA SËRISH MAHNIT


Rita Ora i ka mahnitur të gjithë me zërin e saj gjatë performancës me këngëtarin e njohur italian Andrea Bocelli.
Këngëtarja shqiptare ishte e ftuar në Itali që të merrte pjesë në koncertin e Bocellit të mbajtur në Napoli. Teatri San Carlo (Napoli) e mirëpriti këtë duet të këngës “What Child is This”. 

më shumë...


Shënohet 3 Dhjetor -i


Për ta shënuar Ditën Ndërkombëtare të Personave me Aftësi të Kufizuar, Qendra Burimore për Mësim dhe Këshillim “Përparimi” në Prishtinë, më 3 dhjetor organizoi një program të mbushur me aktivitete kulturore.
Fëmijët e Qendrave Burimore, të Prishtinës “Përparimi”, Pejës “Xheladin Deda” dhe Prizrenit “Nëna Terezë” dhe “Lef Nosi” ofruan pjesë teatrale, recitime, këngë dhe vallëzim. 

më shumë...


BISEDIME TË NIVELIT TË LARTË TË KFOR-it NË SHQIPËRI


Komandanti i KFOR-it, Gjenerali Guglielmo Luigi Miglietta, ka zhvilluar bisedime të nivelit të lartë me zëvendësministrin e Punëve të Brendshme, z.Ilirjan Mustafaraj dhe shefin e Shtabit të Përgjithshëm të Ushtrisë, Gjeneral Major Jeronim Bazo.Gjenerali Miglietta dhe Gjenerali Bazo diskutuan për zhvillimet e fundit në situatën aktuale të sigurisë në Kosovë. 

më shumë...


TAKIMI I COMKFOR-it ME AMBASADORIN E AUSTRISË NË KOSOVË


Komandanti i KFOR-it, gjeneralmajor Guglielmo Luigi Miglietta, u takua në Shtabin e Përgjithshëm të NATO KFOR-it në Prishtinë, Kosovafilm, me posa të emëruarin, ambasadorin e Republikës Federale të Austrisë në Kosovë, Shkëlqesinë e Tij zt. Gernot Pfandler.
Temat kryesore që u diskutuan gjatë këtij takimi ishin situata e përgjithshme e sigurisë në Kosovë dhe fluksi i migrimit në Ballkan. 

më shumë...


KOMANDANTI I KFOR-IT TAKOI KRYETARIN E LEPOSAVICIT


Prishtinë, 30 tetor 2015. Komandanti i KFOR-it, gjeneralmajor Guglielmo Luigi Miglietta u takua sot me Kryetarin e Leposavicit, zt. Dragan Jablanovic. Gjenerali Miglietta dhe zt. Jablanovic kanë diskutuar në lidhje me situatën e tanishme në Kosovë me theks të veçantë për veriun e Kosovës.
Kryetari shprehu falenderimin e tij KOM KFOR-it dhe mirënjohje për qëndrim të paanshëm dhe efektiv të KFOR-it për mbajtjen e ambientit të qetë dhe të sigurtë si dhe lirinë e lëvizjes për të gjithë njerëzit. Zt. Jablanovic theksoi gjithashtu se KFOR-i është njëri ndër institucionet më të besueshme në Kosovë. 

 

më shumë...


KOMANDANTI I KFOR-IT MIRËPRITI PRESIDENTIN E AUSTRISË


Prishtinë, 28 tetor 2015. Komandanti i KFOR-it Gjeneral Major Guglielmo Luigi Miglietta mirëpriti sot Presidentin e Austrisë, Z Heinz Fischer, në shtabin qendror të NATOs, KFOR, në kampin “Film City”.
Gjenerali Miglietta dhe President Fischer diskutuan mbi zhvillimet e fundit të situatës aktuale të sigurisë dhe politike në Kosovë.
Gjeneral Miglietta theksoi rëndësinë e rolit të KFOR-it për të kontribuar, si reagues i tretë, për të mbështetur Policinë e Kosovës, EULEX-in dhe të gjitha organizatat vendore dhe ndërkombëtare. 

 

 

më shumë...


Shpërblehet Shkolla e Mesme e Lartë “Dardania“-Hani i Elezit


Shkolla e Mesme e Lartë “Dardania“-Hani i Elezit është një ndër shkollat e shumta që ishte pjesë e rubrikës – Shkolla e Muajit, në revistën For You.
Në shenjë falënderimi për bashkëpunimin, stafi i kësaj reviste ka përgatitur një dhuratë modeste, por shumë domethënëse (artikulli për shkollën). Dhurata në fjalë iu dha drejtorit të kësaj shkolle zotëri Ziber Xhoni dhe stafit të shkollës. 

më shumë...


Festivali Ndërkombëtar i Këngës për Fëmijë


Për të gjashtën herë me radhë Prishtina mblodhi këngëtarë të rinj nga vendi dhe më gjerë.
Nën ritmin e zërave të bukur të fëmijëve të shtunën më 24 tetor, në “Sheshin 21” u mbajt Festivali Ndërkombëtar i Këngës për Fëmijë “Prishtina Kids Fest”.

 

 

më shumë...


< Prev 1 2 335 36 37 38 39 40 Next >