< Prev 1 2 334 35 3638 39 40 Next >

NDAHEN ÇMIMET “SAG”, LEO MË I MIRI


Në Los Angeles janë ndarë çmimet e “Screen Actors Guild”. Një pjesë e çmimeve iu dhanë aktorëve me ngjyrë, kryesisht atyre televizivë. Idris Elba, mos kandidimi në Oscar, i të cilit zgjoi shumë debate dhe nxiti protesta online, u shpërblye si aktori më i mirë jo-protagonist për rolin për rolin e tij në filmin e Netflix “Beasts of No Nation”. Çmimet SAG vendosen nga 116,741 anëtarët e Shoqatës “Screen Actors Guild”.

më shumë...


Ndihmës Sekretari i Përgjithshëm i NATO-s për Operacione viziton Kosovën


PRISHTINË, Komandati i Forcave të Kosovës të udhëhequra nga NATO-ja (KFOR), gjeneral-major Guglielmo Luigi MIGLIETTA, mirëpriti të premten me 29 janar 2016, Ndihmës Sekretarin e Përgjithshëm të NATO-s për Operacione, z.Patrick Turner, në Shtabin e Përgjithshëm të KFOR-it, në Kampin “Film City”

më shumë...


GJENDET NË AFGANISTAN ADHURUESI I VOGËL I MESSI-T ME BLUZË QESEJE


Djali anonim që adhuron Leo Messin është një fëmijë që jeton në Afganistan.
Pasi një televizion kurd njoftoi se e kishte gjetur adhuruesin e Messit, që mbante veshur një qese, e cila imitonte fanellën e futbollistit, ky variant doli se ishte fals. Një qytetar në Dohuk pranoi se e kishte sajuar historinë.

 

 

më shumë...


3 VJET PA FOLUR, PAPRITUR KËRKON BUKË TË THEKUR


Një 5-vjeçare e diagnostikuar me autizëm, për tre vite me radhë nuk mund të thoshte dot asnjë fjalë, duke komunikuar vetëm nëpërmjet fotografive. Coco Bradfod, 5 vjeç, kishte filluar të fliste rreth moshës 2-vjeçare, por më pas pushoi tërësisht. Ajo e theu heshtjen këtë javë  kur i habiti prindërit e saj duke kërkuar më shumë bukë të thekur. 

më shumë...


KUSH ISHIN FITUESIT E GOLDEN GLOBE


Mbrëmjen e së dielës në Los Angeles u mbajt ceremonia e 73-të e çmimeve “Golden Globe”. Në vijim mund të gjeni listen e të gjithë fituesve.

Lista e plotë e çmimeve:

më shumë...


PËRDHOSET STATUJA E RONALDO-së


Lionel Messi i mori kurorën e më të mirit të botës, por errësira u bë dhe më e thellë për Cristiano Ronaldo-n kur mësoi se statuja e tij në vendin e lindjes, Madeira, ishte përdhosur.
Disa persona të pandërgjegjshëm e kanë lyer statujën e tij me emrin dhe numrin që mban në shpinë rivali i tij i përbetuar, Lionel Messi. 

më shumë...


ZINEDINE ZIDAN SHËNON FILLIMIN MË TË MIRË SI TRAJNER I REALIT QË NGA VITI 1959


Fitorja 5-0 kundër ekipit të Deportivo La Coruna shënoi debutimin e Zinedin Zidane si krye-trajner i Real Madridit, dhe ky ishte starti më i mirë i një trajneri të kësaj skuadre që nga viti 1959. Trajneri tashmë i shkarkuar Rafa Benitez debutoi në ndeshjen e tij të parë me një barazim kundër skuadrës së promovuar nga liga e dytë Sporting Gijon.

më shumë...


“THE REVENANT” FITON TRI ÇMIMET KRYESORE NË GOLDEN GLOBE AWARDS


NË GOLDEN GLOBE AWARDS Që nga publikimi i tij filmi “The Revenant” është një ndër filmat më të përfolur, kurse Leonardo Di Caprio, për rolin e tij në këtë film, konsiderohet si një ndër kandidatët më serioz që më në fund të fitojë çmimin Oskar. Ceremonia e mbrëmshme e çmimeve Golden Globe vetëm sa e përforcoi këtë bindje pasi ky film e përfundoi mbrëmjen me fitore në tri kategoritë kryesore.

më shumë...


SHUHET LEGJENDA E MUZIKËS DAVID BOWIE


Këngëtari David Bowie ka vdekur në moshën 69 vjeçare nga sëmundja e kancerit. Djali i tij Duncan Jones konfirmoi lajmin dhe një deklaratë u dha në faqen e tij zyrtare të mediave sociale. Në deklaratë thuhej: "David Bowie vdiq në paqe sot i rrethuar nga familja e tij pas një beteje të guximshme 18 muajshe me sëmundjen e kancerit. Përderisa shumë prej jush do të merrni pjesë në këtë humbje, ne ju lutemi që të respektoni privatësinë e familjes gjatë kohës sonë të zisë."

më shumë...


JENNIFER LAWRENCE RRËZOHET SËRISH!


Aktorja Jennifer Lawrence përjeton sërish një rrëzim turpërues! Me rastin e paraqitjes së saj në premierën e filmit The Hunger Games: Mockingjay - Part 2 në Madrid, aktorja u rrëzua teksa po i ngjiste shkallët, dhe videoja e këtij rrëzimi tashmë ka pasur efekt viral në internet.
J Law shihet në video teksa dështon të ngjitet shkallëve e veshur me taka të larta dhe një fustan të gjatë të zi.

më shumë...


< Prev 1 2 334 35 3638 39 40 Next >