< Prev 1 2 333 34 3537 38 39 Next >

‘BarCamp Prishtina’ sjell tre endrrimtare te talentuar


“Nuk është e lehtë me qenë ndër të parët për me i jetësu ëndrrat, për t’i dhënë jetë talentit dhe për të pasur guxim”, ishte pikerisht kjo fjali që hapi edicionin e BarCamp Prishtina këtë javë. 

 

më shumë...


DHURO GJAK, BEHU HERO!


Dje, më 29 shkurt 2016 në ambientet e kampit ushtarak të KFOR-it Slim Lines në Prishtinë rreth 70 pjesëtarë të kontingjentit portugez të KFOR-it në kuadër të Batalionit KTM në mënyrë vullnetare dhuruan gjak për Qendrën Kombëtare të Kosovës për Transfuzionin e Gjakut (QKKTGJ). 

më shumë...


BONEVET FESTON DITELINDJEN E PARE


Tash e një vit qendra Bonevet në Gjakovë është një ndër projektet më të përfolura dhe mund të themi edhe më të suksesshme në Kosovë.

 

më shumë...


DUART PLOT MESHIRE – SHPRESA E FUNDIT E QINDRA FAMILJEVE NE PEJE


Më 17 shkurt 2016 organizata jo qeveritare Duart Plot Mëshirë në Pejë u vizitua nga përfaqësuesit e Kontingjentit Austriak të KFOR-it të cilët i dhuruan kësaj organizate një çek në vlerë prej 2.200 euro. 

më shumë...


Valentine's Day


Të kesh një vend në zemrën e dikujt, do të thotë të mos jesh asnjëherë vetëm.

 

më shumë...


PENSIONOHET CINDY CRAWFORD


Cindy Crawford po pensionohet nga modelizmi. Bukuroshja 49-vjeçare ka njoftuar se po i jep fund karrierës së saj që zgjati më shumë se 20 vjet dhe se do të largohet kur të mbushë 50 vjet, më 20 shkurt.Bukuroshja, e cila e la modelizmin si punë të plotë në vitin 2000, ka thënë për revistën Rhapsody: “Jam e sigurt se do të bëj fotografi edhe në dhjetë vitet e ardhshme, por jo më si modele”.

më shumë...


NGJARJA SAMSUNG GALAXY S7 MBAHET ME 21 SHKURT


Për smartphone-at Samsung Galaxy S7 dhe Galaxy S7 Edge është vendosur të prezantohen me 21 Shkurt, para se të filloj ngjarja vjetore për pajisjet mobile, MWC (Mobile World Congress). Kemi dëgjuar shumë për modelet e ardhshme të smartphone-ve nga Samsung, gjithashtu javët e kaluara kemi parë edhe si duken, kurse tani kemi datën zyrtare se kur do të prezantohen.

më shumë...


NDAHEN ÇMIMET “SAG”, LEO MË I MIRI


Në Los Angeles janë ndarë çmimet e “Screen Actors Guild”. Një pjesë e çmimeve iu dhanë aktorëve me ngjyrë, kryesisht atyre televizivë. Idris Elba, mos kandidimi në Oscar, i të cilit zgjoi shumë debate dhe nxiti protesta online, u shpërblye si aktori më i mirë jo-protagonist për rolin për rolin e tij në filmin e Netflix “Beasts of No Nation”. Çmimet SAG vendosen nga 116,741 anëtarët e Shoqatës “Screen Actors Guild”.

më shumë...


Ndihmës Sekretari i Përgjithshëm i NATO-s për Operacione viziton Kosovën


PRISHTINË, Komandati i Forcave të Kosovës të udhëhequra nga NATO-ja (KFOR), gjeneral-major Guglielmo Luigi MIGLIETTA, mirëpriti të premten me 29 janar 2016, Ndihmës Sekretarin e Përgjithshëm të NATO-s për Operacione, z.Patrick Turner, në Shtabin e Përgjithshëm të KFOR-it, në Kampin “Film City”

më shumë...


GJENDET NË AFGANISTAN ADHURUESI I VOGËL I MESSI-T ME BLUZË QESEJE


Djali anonim që adhuron Leo Messin është një fëmijë që jeton në Afganistan.
Pasi një televizion kurd njoftoi se e kishte gjetur adhuruesin e Messit, që mbante veshur një qese, e cila imitonte fanellën e futbollistit, ky variant doli se ishte fals. Një qytetar në Dohuk pranoi se e kishte sajuar historinë.

 

 

më shumë...


< Prev 1 2 333 34 3537 38 39 Next >