< Prev 1 2 333 34 35 36 37 38 Next >

ZINEDINE ZIDAN SHËNON FILLIMIN MË TË MIRË SI TRAJNER I REALIT QË NGA VITI 1959


Fitorja 5-0 kundër ekipit të Deportivo La Coruna shënoi debutimin e Zinedin Zidane si krye-trajner i Real Madridit, dhe ky ishte starti më i mirë i një trajneri të kësaj skuadre që nga viti 1959. Trajneri tashmë i shkarkuar Rafa Benitez debutoi në ndeshjen e tij të parë me një barazim kundër skuadrës së promovuar nga liga e dytë Sporting Gijon.

më shumë...


“THE REVENANT” FITON TRI ÇMIMET KRYESORE NË GOLDEN GLOBE AWARDS


NË GOLDEN GLOBE AWARDS Që nga publikimi i tij filmi “The Revenant” është një ndër filmat më të përfolur, kurse Leonardo Di Caprio, për rolin e tij në këtë film, konsiderohet si një ndër kandidatët më serioz që më në fund të fitojë çmimin Oskar. Ceremonia e mbrëmshme e çmimeve Golden Globe vetëm sa e përforcoi këtë bindje pasi ky film e përfundoi mbrëmjen me fitore në tri kategoritë kryesore.

më shumë...


SHUHET LEGJENDA E MUZIKËS DAVID BOWIE


Këngëtari David Bowie ka vdekur në moshën 69 vjeçare nga sëmundja e kancerit. Djali i tij Duncan Jones konfirmoi lajmin dhe një deklaratë u dha në faqen e tij zyrtare të mediave sociale. Në deklaratë thuhej: "David Bowie vdiq në paqe sot i rrethuar nga familja e tij pas një beteje të guximshme 18 muajshe me sëmundjen e kancerit. Përderisa shumë prej jush do të merrni pjesë në këtë humbje, ne ju lutemi që të respektoni privatësinë e familjes gjatë kohës sonë të zisë."

më shumë...


JENNIFER LAWRENCE RRËZOHET SËRISH!


Aktorja Jennifer Lawrence përjeton sërish një rrëzim turpërues! Me rastin e paraqitjes së saj në premierën e filmit The Hunger Games: Mockingjay - Part 2 në Madrid, aktorja u rrëzua teksa po i ngjiste shkallët, dhe videoja e këtij rrëzimi tashmë ka pasur efekt viral në internet.
J Law shihet në video teksa dështon të ngjitet shkallëve e veshur me taka të larta dhe një fustan të gjatë të zi.

më shumë...


A DO TA PUSHOJË CHELSEA TRAJNERIN MOURINHO?


Chelsea është në krizë të thellë, dhe kjo u bë e qartë përtej çdo dyshimi ditën e hënë pas humbjes nga Leicester City, gjë që e la atë në vendin e 16 me vetëm 15 pikë të grumbulluara. Mirëpo, ajo që është është edhe më e habitshme është se pse pronari i klubit Roman Abramovich nuk e ka pushuar trajnerin Jose Mourinho ende.

më shumë...


VËLLEZËRIT XHAKA PËRBALLË NJËRI-TJETRIT NË EURO 2016


Të shtunën më 12 dhjetor 2016 u hodh shorti për Kampionatin Evropian në futboll i cili do të zhvillohet në Francë.
Sigurisht, për ne në Kosovë pyetja kryesore ishte që të mësonim se kush do të ishin kundërshtarët e Shqipërisë.
Fati e deshi që në këtë grup të përballeshin Franca, Rumania, Shqipëria dhe Zvicra.

më shumë...


RITA ORA SËRISH MAHNIT


Rita Ora i ka mahnitur të gjithë me zërin e saj gjatë performancës me këngëtarin e njohur italian Andrea Bocelli.
Këngëtarja shqiptare ishte e ftuar në Itali që të merrte pjesë në koncertin e Bocellit të mbajtur në Napoli. Teatri San Carlo (Napoli) e mirëpriti këtë duet të këngës “What Child is This”. 

më shumë...


Shënohet 3 Dhjetor -i


Për ta shënuar Ditën Ndërkombëtare të Personave me Aftësi të Kufizuar, Qendra Burimore për Mësim dhe Këshillim “Përparimi” në Prishtinë, më 3 dhjetor organizoi një program të mbushur me aktivitete kulturore.
Fëmijët e Qendrave Burimore, të Prishtinës “Përparimi”, Pejës “Xheladin Deda” dhe Prizrenit “Nëna Terezë” dhe “Lef Nosi” ofruan pjesë teatrale, recitime, këngë dhe vallëzim. 

më shumë...


BISEDIME TË NIVELIT TË LARTË TË KFOR-it NË SHQIPËRI


Komandanti i KFOR-it, Gjenerali Guglielmo Luigi Miglietta, ka zhvilluar bisedime të nivelit të lartë me zëvendësministrin e Punëve të Brendshme, z.Ilirjan Mustafaraj dhe shefin e Shtabit të Përgjithshëm të Ushtrisë, Gjeneral Major Jeronim Bazo.Gjenerali Miglietta dhe Gjenerali Bazo diskutuan për zhvillimet e fundit në situatën aktuale të sigurisë në Kosovë. 

më shumë...


TAKIMI I COMKFOR-it ME AMBASADORIN E AUSTRISË NË KOSOVË


Komandanti i KFOR-it, gjeneralmajor Guglielmo Luigi Miglietta, u takua në Shtabin e Përgjithshëm të NATO KFOR-it në Prishtinë, Kosovafilm, me posa të emëruarin, ambasadorin e Republikës Federale të Austrisë në Kosovë, Shkëlqesinë e Tij zt. Gernot Pfandler.
Temat kryesore që u diskutuan gjatë këtij takimi ishin situata e përgjithshme e sigurisë në Kosovë dhe fluksi i migrimit në Ballkan. 

më shumë...


< Prev 1 2 333 34 35 36 37 38 Next >