< Prev 1 2 332 33 3436 37 38 Next >

NGJARJA SAMSUNG GALAXY S7 MBAHET ME 21 SHKURT


Për smartphone-at Samsung Galaxy S7 dhe Galaxy S7 Edge është vendosur të prezantohen me 21 Shkurt, para se të filloj ngjarja vjetore për pajisjet mobile, MWC (Mobile World Congress). Kemi dëgjuar shumë për modelet e ardhshme të smartphone-ve nga Samsung, gjithashtu javët e kaluara kemi parë edhe si duken, kurse tani kemi datën zyrtare se kur do të prezantohen.

më shumë...


NDAHEN ÇMIMET “SAG”, LEO MË I MIRI


Në Los Angeles janë ndarë çmimet e “Screen Actors Guild”. Një pjesë e çmimeve iu dhanë aktorëve me ngjyrë, kryesisht atyre televizivë. Idris Elba, mos kandidimi në Oscar, i të cilit zgjoi shumë debate dhe nxiti protesta online, u shpërblye si aktori më i mirë jo-protagonist për rolin për rolin e tij në filmin e Netflix “Beasts of No Nation”. Çmimet SAG vendosen nga 116,741 anëtarët e Shoqatës “Screen Actors Guild”.

më shumë...


Ndihmës Sekretari i Përgjithshëm i NATO-s për Operacione viziton Kosovën


PRISHTINË, Komandati i Forcave të Kosovës të udhëhequra nga NATO-ja (KFOR), gjeneral-major Guglielmo Luigi MIGLIETTA, mirëpriti të premten me 29 janar 2016, Ndihmës Sekretarin e Përgjithshëm të NATO-s për Operacione, z.Patrick Turner, në Shtabin e Përgjithshëm të KFOR-it, në Kampin “Film City”

më shumë...


GJENDET NË AFGANISTAN ADHURUESI I VOGËL I MESSI-T ME BLUZË QESEJE


Djali anonim që adhuron Leo Messin është një fëmijë që jeton në Afganistan.
Pasi një televizion kurd njoftoi se e kishte gjetur adhuruesin e Messit, që mbante veshur një qese, e cila imitonte fanellën e futbollistit, ky variant doli se ishte fals. Një qytetar në Dohuk pranoi se e kishte sajuar historinë.

 

 

më shumë...


3 VJET PA FOLUR, PAPRITUR KËRKON BUKË TË THEKUR


Një 5-vjeçare e diagnostikuar me autizëm, për tre vite me radhë nuk mund të thoshte dot asnjë fjalë, duke komunikuar vetëm nëpërmjet fotografive. Coco Bradfod, 5 vjeç, kishte filluar të fliste rreth moshës 2-vjeçare, por më pas pushoi tërësisht. Ajo e theu heshtjen këtë javë  kur i habiti prindërit e saj duke kërkuar më shumë bukë të thekur. 

më shumë...


KUSH ISHIN FITUESIT E GOLDEN GLOBE


Mbrëmjen e së dielës në Los Angeles u mbajt ceremonia e 73-të e çmimeve “Golden Globe”. Në vijim mund të gjeni listen e të gjithë fituesve.

Lista e plotë e çmimeve:

më shumë...


PËRDHOSET STATUJA E RONALDO-së


Lionel Messi i mori kurorën e më të mirit të botës, por errësira u bë dhe më e thellë për Cristiano Ronaldo-n kur mësoi se statuja e tij në vendin e lindjes, Madeira, ishte përdhosur.
Disa persona të pandërgjegjshëm e kanë lyer statujën e tij me emrin dhe numrin që mban në shpinë rivali i tij i përbetuar, Lionel Messi. 

më shumë...


ZINEDINE ZIDAN SHËNON FILLIMIN MË TË MIRË SI TRAJNER I REALIT QË NGA VITI 1959


Fitorja 5-0 kundër ekipit të Deportivo La Coruna shënoi debutimin e Zinedin Zidane si krye-trajner i Real Madridit, dhe ky ishte starti më i mirë i një trajneri të kësaj skuadre që nga viti 1959. Trajneri tashmë i shkarkuar Rafa Benitez debutoi në ndeshjen e tij të parë me një barazim kundër skuadrës së promovuar nga liga e dytë Sporting Gijon.

më shumë...


“THE REVENANT” FITON TRI ÇMIMET KRYESORE NË GOLDEN GLOBE AWARDS


NË GOLDEN GLOBE AWARDS Që nga publikimi i tij filmi “The Revenant” është një ndër filmat më të përfolur, kurse Leonardo Di Caprio, për rolin e tij në këtë film, konsiderohet si një ndër kandidatët më serioz që më në fund të fitojë çmimin Oskar. Ceremonia e mbrëmshme e çmimeve Golden Globe vetëm sa e përforcoi këtë bindje pasi ky film e përfundoi mbrëmjen me fitore në tri kategoritë kryesore.

më shumë...


SHUHET LEGJENDA E MUZIKËS DAVID BOWIE


Këngëtari David Bowie ka vdekur në moshën 69 vjeçare nga sëmundja e kancerit. Djali i tij Duncan Jones konfirmoi lajmin dhe një deklaratë u dha në faqen e tij zyrtare të mediave sociale. Në deklaratë thuhej: "David Bowie vdiq në paqe sot i rrethuar nga familja e tij pas një beteje të guximshme 18 muajshe me sëmundjen e kancerit. Përderisa shumë prej jush do të merrni pjesë në këtë humbje, ne ju lutemi që të respektoni privatësinë e familjes gjatë kohës sonë të zisë."

më shumë...


< Prev 1 2 332 33 3436 37 38 Next >